Väčšinou sa ľudia pozerajú len tam, kam dovidia. Iba výnimočné značky hľadia aj za roh. A práve to je cesta,
ako sa odlíšiť. Výber farby, balenia, typu doručenia alebo čokoľvek, čím sa odlíšite, môže byť práve vás spôsob, ako dokážete zaujať.

Počas dňa prídete do kontaktu s množstvom značiek, ktoré nijako nevystupujú zo sivého priemeru. Pokiaľ nechcete zapadnúť svojou komunikáciou práve medzi ne, je potrebné odlíšiť sa, vystúpiť z radu a zaujať svojou kreativitou.
Na takéto odlíšenie existuje, samozrejme, množstvo možností, nápadov a ciest. Jednou z nich je pozrieť sa na svoju konkurenciu, ako sa práve ona snaží zaujať. Vyhodnoťte si to a nastavte si svoju komunikáciu iným smerom, alebo sa na ňu pozrite z iného uhla.

Vaše odlíšenie sa môžete založiť na inej farbe produktu, špeciálnom balení, charakteristickej vôni či spôsobe doručenia až po malé detaily, ako napríklad samolepka s nutričnou hodnotou jedla alebo s informáciou, že váš produkt je šitý ručne, a s fotkou človeka, ktorý ho vyrobil.

Kreativita a inovácie v súvislosti s vašou značkou vám dávajú veľkú moc odlíšiť sa a prilákať nových zákazníkov, ktorí, po reálnej a pozitívnej skúsenosti s vaším produktom, môžu dať na vás pozitívne odporúčania svojim priateľom a známym, napíšu o vás komentár na Facebook alebo TripAdvisor. Výborné na tejto reklame je, že je úprimná, zadarmo, a hlavne – ľudia jej veľmi dôverujú.

Toto bol prvý pilier, na ktorom stojí každá úspešná značka – kreativita a odlišnosť. Už o týždeň sa budeme baviť o druhom pilieri, a tým je definovanie pridanej hodnoty vašej značky a služieb.