Čo je to vlastne vízia? Vízia je dlhodobý a hmlistý cieľ, ktorý nemusí mať reálne základy. Keď ste rozbiehali vašu firmu, mali ste určitý nápad, a ten niesol v sebe čiastočnú víziu aj bez toho, aby ste to nejako zvlášť riešili. Teraz si však skúste zadefinovať svoju firemnú víziu znova, zámerne a vedome. Rozmýšľajte nad tým, kde vidíte vašu firmu o desať, dvadsaťpäť či dokonca päťdesiat rokov. Bude vašu firmu viesť vaša ďalšia generácia? Budú ľudia vašu značku poznať aj v zahraničí?

Predstavte si, aká veľká môže byť vaša firma a na koľkých kontinentoch môže pôsobiť. Je jasné, že dosiahnuť takéto ciele a zhmotniť vaše predstavy nie je ľahké. Lenže aj na míle vzdialená vízia pomáha vašej značke rásť a mať vytýčenú cieľovú rovinku. Stanovenie vašej vízie by malo byť naplnením vášho sna. Poslúži vám ako obrovská motivácia vždy, keď si ju pripomeniete.

Pokiaľ vašu podnikateľskú víziu dosiahnete, existujú iba dve možnosti:
1. Bola to zle definovaná vízia.
2. Dosiahli ste v podnikaní váš vrchol a mali by ste svoju energiu sústrediť inde.

Vízia by mala byť totiž v mojom chápaní hraničná so sci-fi. Ak vám niekto povie, že tento nápad je šialený a toto nedosiahnete, to je tá správna vízia. Stanovte si ju, napíšte a majte ju na očiach. Môžete si ju aj vytlačiť, zarámovať a zavesiť si ju na chodbu, kadiaľ chodí vo vašej firme najviac ľudí. Mala by byť totiž viditeľná nielen pre vás, ale aj pre vašich kolegov a zamestnancov. To im pomôže pochopiť vás ako človeka, porozumieť krokom a rozhodnutiam, ktoré robíte, a stotožniť sa s vami a vašimi víziami.

Poslaním daren&curtis je prinášať našim klientom nových zákazníkov a rozvíjať ich biznis. Keďže im chceme pomáhať nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, našou víziou je otvárať zahraničné pobočky našej agentúry, a vytvárať tak pôdu našim klientom, aby sa aj oni mohli spolu s nami rozrastať v iných krajinách.

Pri stanovovaní vízie sa nenechajte ničím obmedzovať a vytvorte si víziu, o ktorej snívate.  Lebo ak po nej naozaj túžite, bude pre vás predstavovať silnú motiváciu, ako ju posúvať vpred.

Toto bol pilier, na ktorom stojí každá úspešná značka – dlhodobá vízia. Verím, že som vás inšpiroval, a podarí sa vám stanoviť si víziu podľa vašich predstáv.