Milujeme cestovanie, dobré jedlo a tímovú zábavu. Tentoraz nás naše teambuildingové topánky zaviedli do Milána. Prečítajte si krátky článok o tom, ako sme dobyli talianske mesto módy našou dobrou náladou a pozrite si fotografie z našej výpravy. Enjoy!

IMG_0481

Začnime teda pekne po poriadku. Možno sa pýtate, prečo práve Miláno? Tu je niekoľko dôvodov:
1. Móda a jedlo… to je naše – máme v tíme foodblogerov či samozvaných módnych stylistov 🙂
2. Náš ex-kolega Janči to v Miláne pozná ako vlastnú dlaň, pretože tam niekoľko mesiacov pracoval a žil. Ponúkol sa, že nás bude sprevádzať, a to bola ponuka, ktorá sa neodmieta.
3. Náš CEO Jakub vyzerá ako nefalšovaný Talian (nohavice nad členky, farebné ponožky či štýlový motýlik), a tak sme chceli zistiť, či do Milána zapadne. 🙂

Rozhodlo sa, že jednoducho ideme. Letenky aj hostel sme zabookovali včas a neostávalo nám nič iné, len odpočítavať dni do odchodu na vytúžený teambuilding. Týždeň pred odchodom sme už v office fičali na talianskych songoch a plánovali naše kroky. A takto vyzeral náš Miláno itinerár.
Tutto bene, však?

Milano-Guida-2.0-1

Deň prvý /Primo Giorno/
Ráno nás v office čakali pravé talianske raňajky. Prosciuttko, mozzarella, cornetto… všetko, ako má byť. Pred odchodom sme sa ešte posilnili spišsko-talianskou borovičkou (na Slováka) a pobrali sa na letisko. Nuž, vysmiati sme boli, veď posúďte sami.

IMG_0416

Let nám ubehol skutočne rýchlo, napokon, koho by nebavilo stierať Ryanair žreby, však, Erik? Onedlho sme už vystupovali na letisku v Miláne a odviezli sa najskôr príjazdovým busom do pravého nefalšovaného hostela. Poschodové postele, ako sa patrí, task bol uchmatnúť si hornú posteľ a nespadnúť z nej. Nie všetkým sa to podarilo. 😀

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zložili sme si veci a vydali sa plní očakávania do ulíc. Okrem prekrásnych námestí a najstaršieho nákupného centra (Galleria Vittorio Emanuele), sa nám bezpochyby najviac páčila katedrála Duomo.

DSC00075

Keďže sme medzičasom poriadne vyhladli, potrebovali sme si dať niečo fajnové pod zub. Talianske špeciality nenechali na seba dlho čakať a my sme po chutnej večeri pokračovali poriadnym žúrom v daren štýle v rytme tanca a dobrej hudby. Poviem vám, o Talianoch sa vraví, že sú hluční. Áno – je to pravda. Ale na partičku 18 dareňákov žiadna talianska skupina v decibeloch nemala. Boli sme jednoducho vo svojom živle a bolo to vidieť, aj počuť.

 IMG_1302-700x151

Deň Druhý /Secondo Giorno/

Druhý deň sme odštartovali správnymi raňajkami a po rannej očiste a vyrovnaní hladiny sme sa opäť vydali do ulíc. Mali sme nádherný slnečný deň a patrične sme si ho užívali.

IMG_0440

Miláno bolo naše. Prechádzali sme sa po uličkách s butikmi najznámejších svetových značiek a kochali sa architektúrou. Na obed sme dorazili do reštaurácie vo štvrti Breva, kde sme sa dosýtosti  najedli. Od Risotta Milanese až po Spaghetti Bolognese. Nezabudli sme na dezertíky v podobe panna cotty a tiramisu. Zakázali nám piť kapučínko, vraj je to len raňajková káva (však Janči?) a nahradili sme ho ristrettom. Pre istotu.
IMG_1342Po výdatnom, takmer trojhodinovom obedíku sme sa tanečným krokom presunuli na strechu Duoma, odkiaľ sme si vychutnali výhľad na celé námestie.

IMG_0550

Druhý večer pokračoval degustáciou talianskych vín a dobrôt vo štvrti Navigli a poniektorí ešte oslavovali do skorého rána pri biliarde a pivečku ako je u nás na rodnej hrude zvykom. 🙂

Deň Tretí /Terzo Giorno/

Domov sme sa vrátili všetci živí a zdraví. Žiadne straty na kolegoch sa našťastie nekonali. Dovoľte mi rýchlu rekapituláciu:

Účastníci zájazdu: 18/18

Vzdialenosť od domova: 940 kilometrov

Nafotili sme: 854 fotografií

Prechodne stratení účastníci: 1 🙂

Zážitky: 18643484

Spomienky: 4? 😀

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Takže toto bol náš výlet do Milána so všetkým, čo k nemu patrilo. Bolo nám tam úžasne a určite naň tak skoro nezabudneme. Posilnili sme tímového ducha a nabrali sme energiu na ďalšie pracovné výkony. A ako zvyknem vravieť, keď je dobrá partia , aj robota ide od ruky. Alebo aj od nohy. 🙂

Súťažná otázka: Skúsite si tipnúť, ktorá noha je Jakubova?

000050

Na záver, pre tých, ktorí sa v článku dostali až do konca… ďakujeme za prečítanie a dovoľte mi celý výlet zhrnúť jedným výstižným GIF-kom.

Arrivederci!