Veľa ľudí, hlavne študentov a mladých marketérov, zaujíma, ako skutočne vyzerá práca v marketingovej agentúre. Každý ju určite vníma inak, každý deň je iný, no pokúsil som sa zovšeobecniť taký bežný pracovný deň v darene z môjho pohľadu.

Pracovať od rána do noci alebo cez víkendy? To u nás našťastie väčšina nepozná. Napriek tomu práca v našej agentúre nemá núdzu o dynamické a mierne stresujúce dni. Čo mám však najradšej a čo vyvažuje všetky nepríjemnosti, je nikdy sa nekončiaca dobrá nálada.

Do office prichádzam bežne okolo pol deviatej. Dobre, niekedy aj o pol desiatej, ale to nie je teraz podstatné. Prvého vždy stretnem Mira. Keby som ho deň predtým nevidel odchádzať, prisahal by som, že tu strávil noc. Porozprávame sa o tom, aké výčitky si vypočul od upratovačky (ktorá mu už, mimochodom, hovorí Mirko), čo nové na internete, ako rozhodcovia pomohli Realu vyhrať a podobne.

https://www.instagram.com/p/BTQoe3BFXaf/?taken-by=darenandcurtis

Nasleduje ranná káva, raňajky, kontrola e-mailov, kalendára a QI-čka. To je taký náš jedinečný task manager, bez ktorého by sme to tu mohli všetci zabaliť. Nováčikom sa môže zdať práca s ním zložitá, ale vďaka nemu každý vie, čo, kedy a ako má spraviť. Pomaly sa teda môžem ponoriť do hlbín pridelených taskov. Najprv však, samozrejme, prescrollovať sociálne siete, je to predsa moja práca.

Postupne registrujem príchod Ami, Katky, Kiky, Naty, Jakuba, Mareka, Šaňa, veľkého Tonyho, Veroniky, Erika, Penti, Miša, Dominiky, Ľubky, Ondra, Peťa a starého darena Jakuba. Myslím, že som nezabudol na nikoho. Ak áno, nepozdravil dosť nahlas. ?

Najskôr si všetci podávajú dvere od chladničky, obchádzajú sa v kuchyni. Jeden chce vločky, ďalší ovocie, väčšina si však dá naše El Klasiko (biele rožky so šunkou). Do toho počuť neustále zvuk kávovaru, ktorý sa nezastaví až do večera. Pokoj má jedine vtedy, keď niekto nadáva, že musí doplniť vodu, kávové zrná alebo vysypať odpad.

Keď už má každý za sebou ranné rituály, spúšťa sa kolobeh návštev klientov, interných mítingov, brainstormingov a práce na taskoch, ktorý sa končí vytúženým obedom. Po ňom sa začína všetko odznova – e-mail, míting, káva, QI, práca, Red Bull, práca. ?

https://www.instagram.com/p/BR8sJUMj8W1/?taken-by=darenandcurtis

Práca v reklame je často obalená rôznymi mýtmi. Pracuje sa v strese, dlho, s klientmi to tiež nie je občas jednoduché. Áno, zažívame aj takéto situácie. No oveľa jednoduchšie ich zvládame vďaka tomu, že sme skvelý tím, všetci kamaráti a že v office je stále dobrá nálada.

Či už Miro hovorí Šaňovi vtipy, alebo počujeme Ondra, ako sa z accountského oddelenia vášnivo sťažuje na niečo, čo nefunguje podľa jeho predstáv. A čo je najdôležitejšie, máme tie najlepšie teambuildingy (nie nadarmo je jedna z prvých otázok pri nástupe k nám „borovička alebo pivo?“).

Pozri si video, ktoré mapuje, ako u nás vyzerá bežný deň, a ak budeš mať chuť pridať sa k nám, sleduj sekciu Kariéra, kde priebežne uverejňujeme voľné pozície.