Viete, čo vaši zákazníci očakávajú od vášho produktu, služby a vašej značky? V tejto časti sa okrem očakávaní budeme zaoberať aj tým, ako získať priazeň a pozitívnu náklonnosť zákazníkov vďaka pridanej hodnote.

Každá značka so sebou nesie zodpovednosť za svoje produkty a taktiež prísľub zákazníkovi, že naplní jeho potreby a očakávania. Kľúčom k úspechu je splniť tento prísľub, a naviac dať zákazníkovi pocit prekvapenia vďaka pridanej hodnote. Ak váš produkt prinesie zákazníkovi niečo navyše, niečo zaujímavé, to je ten moment, kedy si získavate jeho priazeň, a práve vďaka tomu sa k vám vráti.

Predstavte si, že existujú koláče, ktoré sú dobré, sladké a veľmi chutné, a navyše ich pridaná hodnota je, že sa z nich nepriberá. Vďaka tomu môžeme jesť takýto koláč každý deň, nie iba na sviatky, a každý deň máme o kúsok krajší.  

Takisto množstvo vašich zákazníkov môže mať krajší a lepší deň, ak využijú váš produkt. Týmto spôsobom v podstate skvalitňujete život vašim zákazníkom. Stačí, aby ste porozmýšľali alebo pohľadali nejaký prvok, ktorý by dodal vášmu produktu pridanú hodnotu. Vylepšujte preto svoje produkty aspoň raz za čas o maličkosť a dávajte svojim zákazníkom niečo navyše. Zákazníci to ocenia a radi opätovne využijú váš produkt alebo službu.

Toto bol druhý pilier, na ktorom stojí každá úspešná značka – pridaná hodnota. Už o týždeň sa oboznámime s tretím pilierom úspešnej značky, a tým je zladenie sa s cieľovou skupinou.