Každému z nás denne napadnú stovky myšlienok a často je iba jedna z nich výnimočná. Tak vznikne nápad, ako rozbehnúť biznis. Pravdou je, že bez dobrého nápadu by žiadna známa značka nevznikla. To však často nestačí. V dnešnom videoblogu vám náš CEO Jakub Čech predstaví niekoľko hodnotných rád z praxe, ako premeniť dobrý nápad na úspešné podnikanie.

Nedajte sa opantať nadšením

Len čo ľudom skrsne v hlave podnikateľský nápad, často si predstavujú, ako im hneď naskakujú na účet tisíce eur. Namiesto premýšľania sa radšej pustia do realizácie. Investujú našetrené peniaze a dúfajú, že sa im ich „americký“ sen splní. Časom však zisťujú, že investícia sa im nevráti do dvoch rokov, ako počítali, že jej návratnosť je reálnejšia do piatich rokov a že im nebudú stačiť traja zamestnanci, ale potrebujú siedmych a podobne. Mnohých taká situácia zaskočí, nemajú silu, financie či dostatočnú odvahu rozvíjať svoj nápad a podnikanie ďalej. Preto si svoj nápad pred samotnou realizáciou radšej dvakrát dôkladne premyslite.

dobry-napad-nestaci-videoblog-1

Prečo by som si mal kúpiť práve váš produkt?

V konkurenčnom boji väčšinou vyhráva taká ponuka, ktorá sa od ostatných niečím líši, ktorá je zaujímavá určitým prvkom: farbou, chuťou, vôňou, materiálom, vyhotovením, spôsobom dodania, cenou a pod.
Bude váš produkt zaujímavejší ako produkt konkurencie? Prečo by mal potenciálny zákazník nakúpiť práve u vás? Všetky myšlienky, ktoré vám napadnú, si dôkladne zapisujte. Žiadnu nevynechajte!

Poznajte svoju konkurenciu!

V dnešnej dobe už takmer neexistuje podnikateľské odvetvie, kde by nevládol konkurenčný boj. Spíšte si všetkých konkurentov v okolí, ktorí vás môžu ohroziť. Nebojte sa urobenia menšieho prieskumu trhu na vlastnej koži, navštívte ich a otestujte. Pozitívne aj negatívne postrehy zo špionážnej návštevy si dôkladne zapisujte, poslúžia vám ako výborné odrazové mostíky pre váš biznis.

dobry-napad-nestaci-videoblog-2

Ak ste drahší, musíte mať na to dôvod

Pri rozhodovaní o kúpe je v dnešnej modernej dobe jedným zo základných atribútov cena. Nevyhnete sa mu ani vy, preto s ním radšej počítajte. Mnoho podnikateľov sa domnieva, že na trhu prerazia práve najnižšou cenou. Sčasti majú pravdu, pozrime sa však na tri zvyšné atribúty, ktoré presvedčia zákazníka o kúpe. Nájdite také vlastnosti alebo výhody svojho produktu, pre ktoré je výnimočný, a všetkým o nich rozprávajte.

Pýtajte sa ľudí

Keďže už vieme, prečo by si mali klienti kupovať váš produkt, musíme ešte zistiť, akému typu ľudí ho plánujete predávať. Kto sú vaši zákazníci? Napíšte si rôzne charakteristiky svojich potenciálnych zákazníkov: ich pohlavie, vzdelanie, rodinu, výšku zárobku, koníčky, vierovyznanie… všetko je veľmi dôležité. Takto si vytvorte prototypy cieľových zákazníkov, hľadajte respondentov, budúcich klientov a pýtajte sa ich. Ideálne však je, aby to neboli vaši priatelia. Oslovujte cudzích ľudí, iba tak získate reálne výsledky.
Dôkladne ich vyspovedajte, klaďte im otvorené otázky, aby sa rozhovorili a odhalili vám spôsob rozmýšľania. Ak je to možné, dajte si vyrobiť prototyp svojho produktu a vyskúšajte si ho v praxi. Všetky postrehy, negatívne aj pozitívne, si dôsledne zaznačte.
dobry-napad-nestaci-videoblog-3

Dva razy meraj, raz strihaj!

Po dôkladnom zbere drahocenných informácií a reakcií budúcich možných zákazníkov si prečítajte všetky svoje poznámky a ešte raz si všetko dôkladne zvážte. Potom si pripomeňte, ako znel váš prvotný nápad v momente, keď ste ho vymysleli. Na základe získaných informácií si porovnajte pôvodnú predstavu s aktuálnym pohľadom na svoj podnikateľský zámer.

Počítajte s najhorším

Verte, že aj keď ste si nápad desaťkrát premysleli, vždy sa pritrafia neočakávané okolnosti, s ktorými ste nepočítali. Preto vám odporúčame, aby ste si k bežným fixným nákladom pripočítali ešte 30 %. Táto rezerva vás ako vankúš ochráni pred väčšinou neočakávaných okolností, ktoré vás môžu stretnúť. Ak však budete pracovať bez rezervy, aj malá chyba alebo pokles predaja vás môže dostať na hranicu krachu.
Pri kalkulovaní predbežného zisku počítajte vždy s menšími maržami, ako reálne plánujete započítať do ceny. Získate tak ďalšiu rezervu a priestor na investície do rozvoja.

dobry-napad-nestaci-videoblog-4Bez práce nie sú koláče

Keďže ste autorom nápadu a je to vaša firma, vy musíte byť motorom, ktorý roztočí biznis na plné obrátky. Svojou prácou budete motivovať aj zamestnancov, ktorí vám pomáhajú vašu víziu naplniť. Svoj nápad ste si perfektne rozplánovali a premysleli, neostáva vám teda už nič iné, iba zdvihnúť zadok a pustiť sa do práce!

Nikdy nezabúdajte, že dobrý nápad nie je úspech, ale predpoklad na dosiahnutie úspechu.