Tvorba a budovanie značky sa skladá z troch fáz: obchodno-strategická fáza, vizuálno-kreatívna fáza a komunikačná fáza. V tomto videoblogu sa bližšie pozrieme na tretiu poslednú a zároveň dlhodobú komunikačnú fázu budovania značky. Povieme si, ako vytvoriť a udržať komunikačný koncept vašej značky. Základom je, že komunikačná fáza sa nikdy nekončí, len sa menia jej jednotlivé etapy. Pri komunikácii značka ožíva a predstavujete ju okolitému svetu.

Kreativita a odlišnosť v komunikácii. Kreativite a odlišnosti sme sa venovali už v predošlom diele nášho videoblogu. Práve tieto prvky využívame aj v komunikácii. Vaša značka by mala byť kreatívna preto, aby si vás ľudia vo vašom okolí zapamätali, a odlišná preto, aby si vás nikto nepoplietol.

Nebojte sa staviť na emócie. Využitie emócií vo vašej komunikácií ma naozajstný vplyv na vnemy u vašej cieľovej skupiny. Prijemné pocity vyvolané emóciami totiž zostávajú v hlave dlhšie v prípade, že sa priamo prepájajú s vaším produktom alebo službou. Napríklad humor je tým správnym korením, ktoré dokáže vyčariť zákazníkovi úsmev na tvári a spríjemniť mu tak deň.

Nezavádzajte a neklamte. Toto nie je cesta, ako budovať imidž vašej značky. Ak zákazník odhalí vaše zavádzanie, už mu to len ťažko niečím vynahradíte. Negatívna skúsenosť s vaším produktom zostáva zakorenená v hlavách ľudí pevnejšie, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Držte si jednotný štýl. Je vhodné, aby váš obsah, webová stránka či letáky mali spoločný štýl. Niečo ako váš podpis a charizmu. Predstavte si totiž, že vaša cieľová skupina sa počas života stretne s viacerými posolstvami, ktoré im budete komunikovať. Je podstatné, aby vás pri všetkom dokázala spoznať.

Kľúčový je správny výber médií. Zvažujte, kde a ako bude vaša značka komunikovať. Výber médií je naozaj dôležitý. Vyberajte iba médiá, ktoré skutočne efektívne oslovia vašu cieľovú skupinu. Nevyberajte si médiá podľa ceny, ale skôr podľa zásahu a vhodnosti. Osobne odporúčam začať komunikovať na internete a pokryť jeho jednotlivé možnosti a kanály. Samozrejme, všetko závisí od produktu a služby. Od toho, či plánujete launchovať novú aplikáciu alebo kamennú predajňu zdravých šalátov. Ku každému mediálnemu plánovaniu a stratégii je potrebné pristupovať individuálne a nájsť to najefektívnejšie riešenie, ktoré však v prvom rade splní cieľ.

Náš videoblog je naša komunikačná fáza. Áno, aj tento videoblog vznikol ako potreba inšpirovať vás, dávať vám užitočné rady a držať sa nášho poslania – prinášať vám nových zákazníkov.

Toto bola tretia a finálna komunikačná fáza budovania značky. Verím, že som vás inšpiroval a uvidíme sa nabudúce pri poslednom, záverečnom videu nášho 11-dielneho videoblogu.