Je tu druhý diel nášho videoblog seriálu Úspešná značka. Náš CEO, Jakub Čech, vám v ňom priblíži, či je dôležitejšia značka alebo produkt. Reč bude tiež o tom, čo to vlastne značka je a aké sú jej najpodstatnejšie funkcie, na ktoré treba myslieť.

Značka nie je len symbol či logo, ktoré charakterizuje váš produkt. Jej základnou úlohou je uľahčiť identifikáciu vášho produktu a odlíšiť ho od konkurencie.

V dnešnom uponáhľanom svete sa všetky procesy zrýchľujú. Ľudia často uprednostňujú komunikáciu online pred face-to-face a celkovo sa zrýchľuje aj ich nákupný proces. Konkurencia je veľká, a ten kto príde s najviac „user friendly“ riešením, ktoré ľuďom uľahčí nákupné rozhodovanie, má často dobre našliapnuté stať sa lídrom vo svojom odvetví. Vybudujte si pre to dôveru ku vašej značke a práve tým uľahčíte vašim zákazníkom nákupné rozhodovanie.

Často sa stretávame pri stretnutiach s klientmi s výrokom, že dobrý produkt nepotrebuje reklamu. Tak ako je potom možné, že konkurenčný produkt, ktorý je od vášho produktu drahší a menej kvalitný, sa predáva viac? Pretože má lepšie vybudovanú značku, ľudia jej viac dôverujú a má správne nastavenú komunikáciu.

Problém však nastáva v opačnom prípade. Máte perfektne vybudovanú značku, ktorá niečo sľubuje, ale produkt to nedokáže splniť. Tým pádom zavádzate vašich zákazníkov. Ideálne je, ak máte skvele postavený produkt, ktorý je doplnený správne zadefinovanou značkou, ku ktorej si môžu vaši zákazníci budovať dôveru.

Veríme, že sme vás inšpirovali a zamyslíte sa nad tým, aké je dôležité nepodceňovať kvalitu produktu a budovanie značky. Už teraz sa môžete tešiť na ďalší videoblog, v ktorom vám odhalíme prvý pilier, na ktorom stojí každá úspešná značka – kreativita a odlišnosť.