Veľa z nás svoj život žije na sociálnych sieťach. Niet divu, veď dlhodobo hýbu svetom. Koho meno však má na rôznych sociálnych sieťach najväčšiu váhu? To som sa rozhodol zistiť a zosumarizovať pre vás.

Nevedel som, čo ma čaká, keď sa rozhodnem pripraviť článok o najvplyvnejších osobnostiach a značkách v social media svete. Prešiel som množstvom štatistík z rôznych zdrojov, všetko poctivo kontroloval a výsledok je tu.

Ak hľadáte najaktuálnejší súhrn najlajkovanejších a najviac sledovaných social media profilov, pozrite si naše prehľadné infografiky.

*Profily som vyberal v kategóriách hudba, herci a herečky, politici, značky a šport. Pri niektorých som sa pokúsil vyzdvihnúť aj slovenských zastupiteľov, ktorých čísla sú na tunajšie pomery často veľmi zaujímavé. Pochopiteľne, najviac údajov pochádza z Facebooku, keďže je najväčšou sociálnou sieťou a údaje o ňom sú najdostupnejšie.

Facebook

Úplne najviac lajkov má stránka Facebook for Every Phone. Veľmi málo aktívna stránka zrejme vznikla za účelom propagácie mobilnej aplikácie, no obsah na nej pribúda tempom asi jeden príspevok ročne. Teda okrem roku 2016, vtedy nepribudol žiadny J Napriek tomu sa počítadlo lajkov blíži k pol miliarde ľudí.

facebook, infografika, daren curtis, blog, marketing, reklamna agentura

Prečítajte si náš článok o tom, čo robí z Coca-Coly marketingového lídra.

Instagram

Druhá najpopulárnejšia sociálna sieť je o vizuálne lákavom obsahu. Možno aj preto sa o prvé priečky bijú tri speváčky, alebo hviezdny futbalista.

instagram, infografika, daren curtis, blog, marketing, reklamna agentura

Pozrite si najlepšie aj môj výber najlepších Instagram profilov slovenských značiek

Twitter

Ja viem, Twitter u nás príliš nefunguje, aj keď pár tvrdohlavých priekopníkov (ako napríklad my) ho používa stále. Vo svete je však stále populárnym kanálom a preto som zaradil do tohto výberu aspoň TOP 10 najviac followovaných profilov. Ako vidíte, ovládajú ho hudobníci ?

twitter, infografika, daren curtis, blog, marketing, reklamna agentura

YouTube

Keď sa hovorí o vplyve, nesmieme vynechať ani YouTube. Tvorcovia video obsahu hýbu svetom a aj u nás sa už nájde niekoľko úspešných príkladov.

youtube, infografika, daren curtis, blog, marketing, reklamna agentura

Kto je víťaz?

Asi každý, koho som vymenoval 🙂 Vplyv všetkých týchto osobností je enormný a má obrovský dopad na ľudí. Pre mňa je však absolútnym víťazom futbalista Cristiano Ronaldo, ktorého profil patrí na troch hlavných sociálnych sieťach na popredné priečky.

cristiano ronaldo, blog, daren curtis, marketing, reklamna agentura, social media

Kto je váš obľúbenec a prečo nám môžete napísať do komentárov na Facebooku.

Článok bol pripravený v spolupráci s portálom Sketcher.sk