Rozmýšľali ste niekedy, ako predať divákovi zapamätateľnú správu? Väčšinou si najľahšie zapamätáme práve príbeh. Ako ho však rozpovedať v niekoľkosekundovom videu? Vyskúšajte sekvenčnú videoreklamu, ktorej využitie vám dnes priblížim.

Ako to funguje?

Formát sekvenčnej videoreklamy môžete zobrazovať iba na YouTube využitím bumprov (mikrospoty), preskočiteľných či nepreskočiteľných in-stream reklám. Videá si nastavíte do jednotlivých sekvencií podľa toho, v akom poradí ich chcete zobraziť. Video v prvej sekvencii sa zobrazí používateľovi ako prvé v poradí, video v druhej sekvencii sa zobrazí iba vtedy, ak už videl prvé, a tak to pokračuje ďalej.

Videá by ste však mali vytvárať aj podľa toho, aký cieľ prostredníctvom nich chcete dosiahnuť. Napríklad budovanie značky, odovzdanie zapamätateľnej informácie či nákup. Pre každý cieľ zvoľte inú stratégiu videí, ktoré si rozoberieme podrobnejšie.

Zaujať, zvýrazniť, pripomenúť sa

V prvej stratégii reklám začnite kratším videom, ktorým vzbudíte v divákovi zvedavosť. V druhom videu zvýraznite hlavnú správu alebo odhaľte tajomstvo. Najlepšie to pôjde dlhším videom. Teraz by už mal divák nad vami uvažovať. Pripomeňte sa mu posledným kratším bumprom, ktoré jeho váhavosť pretaví do rozhodnutia.

Miniseriál

Tento typ stratégie je veľmi podobný klasickým filmom či seriálom. Začína sa videom so zápletkou či konfliktom, pokračuje rozpovedaním príbehu a nakoniec divákovi odovzdá rozuzlenie. Ak by ste radi vytvorili príbeh na pokračovanie, toto je tá najlepšia cesta. 😉

Priamy záber

Ak potrebujete divákovi odovzdať dôležitú informáciu, neunuďte ho neustálym zobrazovaním toho istého videa. Skúste mu ponúknuť informáciu zakaždým trochu inak. Vytvorte niekoľko videí, pokojne aj 4 či 6, a zakaždým ich skúste prispôsobiť pre inú cieľovú skupinu.

Túto stratégiu sme vyskúšali aj my pre klienta dm drogérie. Hlavným zámerom kampane bolo zvýšenie povedomia o značke zdravých potravín dmBio. Vytvorili sme niekoľko krátkych videí, v ktorých sme odprezentovali rovnaké posolstvo, teda zdravé jedlo, ktoré je zároveň rýchle na prípravu. Prostredníctvom náučných videí s názvom „rýchlokurz nevarenia“ sme zakaždým prezentovali iný recept. Viac o kampani pre dmBio si môžete pozrieť tu: dmBio rýchlokurz nevarenia.

Príbeh na pokračovanie

Túto stratégiu tvoria iba dve videá. V prvom dlhšom videu zaujmite príbehom, ktorý diváka osloví. V druhom kratšom videu príbeh rozuzlite. Nezabudnite na konci diváka vyzvať k akcii.

Pozvánka

Pozvite diváka do svojho príbehu krátkym introm, ktorým ho zaujmete. Následne v dlhšom videu príbeh dokončite a zvýraznite správu, ktorú by ste chceli rozpovedať.

Ktorú sekvenčnú stratégiu zvoliť?

Záleží na tom, aký cieľ chcete videoreklamou dosiahnuť. V prípade, že chcete posilniť povedomie o značke, zvoľte miniseriál s rozpovedaním príbehu. Ak chcete divákovi odovzdať zapamätateľnú informáciu alebo posolstvo, môžete zvoliť priamy záber alebo tiež miniseriál. Priamy záber je tiež najvhodnejším riešením pre zvýšenie predajov. Vo videu ukážte využiteľnosť produktu pre rôzne skupiny zákazníkov.

Správne zvolenie stratégie je však stále iba na vás. Vyberte si ju tak, aby vám čo najlepšie zapadla do konceptu vašich videí. Nezabúdajte ani na testovanie. Vďaka skúšaniu môžete prísť k prekvapivým záverom a nakoniec bude možno pre vás ideálna celkom iná stratégia či reklamný formát.

Inšpirovať sa môžete aj videami promujúcimi film Deadpool pomocou sekvenčnej stratégie typu pozvánka na tomto linku: https://bit.ly/thinkwithgoogle_deadpool

Pevne verím, že som vám predstavila možnosti reklamy, ktoré by ste mohli vyskúšať aj v praxi. Ak sa stále neviete rozhodnúť, ktorý typ videoreklamy je pre vás najvhodnejší alebo potrebujete s vytvorením kreatívy či produkciou videí pomôcť, napíšte nám. 🙂

 

Zdroj: https://bit.ly/thinkwithgoogle_sekvencna_videoreklama