Ako sa prezentujú agentúry zo sveta? Veľké korporáty, ako je MullenLove, Saatchi & Saatchi, Leo Burnett, Ogilvy či iné zvučne znejúce mená, vyzerajú vo svete on-linu veľmi stroho. Biele stránky s výberom prác väčšinou človeka vizuálne veľmi nezaujmú.

Menšie agentúry si dávajú na svojej prezentácii záležať viac, keďže ich mená nie sú až také známe. Weby, ktoré som pre vás vybrala do tohto článku, nespĺňajú len jednu funkciu. Patria do kategórie „dizajnér sa hral“, a preto sú nielen funkčne vydarené, ale aj esteticky krásne. Posúďte sami.

Wild.as

webdesign, web, wild as, daren curtis, blog, marketing, dizajn

Wild je digitálne brandingové štúdio z Viedne. Jeho tvorba je medzinárodne známa, a hoci sa jeho prezentácia môže zdať na prvý pohľad fádna, počkajte chvíľu na jeho webe. Pri vetách, ako „Wild is an adjective“ či „Wild is famous on Instagram. Kind of“ som sa musela uškrnúť. Netradičné zobrazenie všetkých projektov hneď na stránke, krátke gify z webov či veta, ktorou hirujú nového developera. Dizajn je o detailoch a Wild si dal na nich záležať.

webdesign, web, wild as, daren curtis, blog, marketing, dizajn

Bravepeople.co

webdesign, web, brave people, daren curtis, blog, marketing, dizajn

Ako povedať v 15-sekundovom videu všetko, čo potrebujete? Dizajnéri z Brave People to zvládli veľmi jednoducho. Na ich firemnom webe tvorí pozadie v headeri video. Okrem silného a výrazného copy textu a všade prítomného buttonu „Hire us“ (dobre si ho všimnite, je naozaj všade) vás v sérii krátkych videí na webe prevedú celou firmou a ich kultúrou. Ich web svojou jednoduchosťou a dômyselnosťou zaujme okamžite.

P. S.: Dizajnérom odporúčam prekliknúť sa na button „Hire us“. Intuitívny formulár, ktorý využili v spojení s grafickým vizuálnym štýlom, pôsobí skvelo.

webdesign, web, brave people, daren curtis, blog, marketing, dizajn

Minglabs.com

webdesign, web, ming labs, daren curtis, blog, marketing, dizajn

Minglabs – UX dizajnové štúdio, ktoré v prípade svojho webu zvolilo vizuálne netradičný a kreatívny prístup. Web pôsobí jednoducho vďaka zvoleným fontom a vždy veľmi obmedzenej palete farieb. To, čo ho robí výnimočným, je množstvo efektov a drobných animácií pri pohybe na stránke či medzi podstránkami.

webdesign, web, ming labs, daren curtis, blog, marketing, dizajn

Ideo.com

webdesign, web, ideo, daren curtis, blog, marketing, dizajn

Ideo patrí svojou históriou a celosvetovým dosahom do kategórie spolu s vyššie vymenovanými reklamnými agentúrami. Aj napriek tomu nezaostávajú a na svojej prezentácii si dávajú záležať aj on-line. Tento web je znova o detailoch – to, ako sa hrajú, tu a tam s ilustráciami na webe, podčiarkovanie či samotné články a case studies.

webdesign, web, ideo, daren curtis, blog, marketing, dizajn

Blind.com

webdesign, web, bling, daren curtis, blog, marketing, dizajn

Blind svojím webom znova ukázal, ako sa dá komunikovať jednoducho, efektívne a na úrovni. Veľmi silným prvkom na webe Blindu je zvolené copy, ktoré dotvára celkový efekt stránky. Nejde o zložitý layout, no tým, ako sú jednotlivé časti webu usporiadané, tvoria príbeh – znova s trefným copy na konci webu „Ready to talk?“. Predstavili svoju prácu, ukázali, čo robia a tiež klientov, vďaka ktorým im môžete veriť. Ste pripravení porozprávať sa?

webdesign, web, bling, daren curtis, blog, marketing, dizajn

Spoločným menovateľom pre všetky tieto weby je dômyselná, no kreatívna jednoduchosť. Prvky, ktoré využívajú tieto agentúry na webe, nie sú novinkou. Nejde o žiadnu revolúciu. Používateľovi, ktorý príde na web zistiť telefónne číslo agentúry, to asi očarujúce nepríde. Dokážu zjednodušiť či zvýrazniť potrebné informácie, lepšie navigovať na stránke a v neposlednom rade vyčarovať úsmev na tvári.

Aký web naposledy inšpiroval vás?

Pozrite si aj sekciu Referencie, kde nájdete ukážky webov, ktoré sme pripravili pre našich klientov 🙂