V prvom dieli sme si povedali, prečo by mala cez instastories komunikovať so zákazníkmi každá značka. V druhom zas to, ako možno posunúť vaše storky za hranice priemernosti.

V treťom pokračovaní nášho instastories seriálu vám dáme konkrétne tipy a triky, s ktorými bude váš obsah vyzerať ešte zaujímavejšie a profesionálnejšie, a to nielen vďaka úprave stories priamo v Instagrame, ale aj vďaka šikovným appkám tretích strán.

Len pred niekoľkými dňami Instagram vyroloval novú funkciu pridávania čisto textových príspevkov. Už si teda nemusíte lámať hlavu s fotkami na pozadie, stačí si vybrať niektoré pozadie z prednastavených farebných gradientov.

 

 

 

 

Pri farbe písma sa nemusíte obmedziť len na základnú škálu ponúkaných farieb. Použite drop tool, aby ste zladili text s farbami fotky, alebo podržaním farebného krúžku otvorte celú paletu farieb. Vytvorením toho istého textu vo viacerých farbách elegantne vytvoríte napríklad efekt tieňa.

 

 

 

 

A ideme ešte ďalej. Vedeli ste, že text dokážete aj vytieňovať napríklad do farieb dúhy? Označte si headline, jedným prstom otvorte farebnú škálu a posúvajte sa po nej a druhým prstom posúvajte kurzor po texte.

 

 

 

 

Nebaví vás 5 základných fontov, ktoré ponúka Instagram? Vložte text v custom fonte vďaka webu www.coolsymbol.com.

 

 

 

 

Vedeli ste, že podržaním farby v režime kreslenia vytvoríte jednofarebné pozadie? Pridajte ho na vašu fotku a použite nástroj gumy.

instastories

Pre ľahkú, a najmä rýchlu úpravu fotky priamo v telefóne predtým, než ju dáte na instastories, určite vyskúšajte appku Snapseed. Ponúka veľké množstvo funkcií, ktorých ovládanie si rýchlo osvojíte. Pre pokročilejšiu úpravu vyskúšajte Lightroom CC priamo v mobile, nájdete ju v Appstore aj Google Play. Niekedy zas úplne postačí a zapasuje aj niektorý zo vstavaných filtrov priamo v stories.

Ak chcete použiť fotku, ktorá nebola urobená priamo v Instagrame a nechcete, aby vám ju automaticky orezalo, orežte si ju sami tak, ako chcete. Napríklad v už spomínanej appke Snapseed. Formát do stories je na výšku v pomere 9 : 16. Aktuálne vám už Instagram umožní pridať aj menšiu fotku, pričom okraje sám vyplní gradientom, ale fullscreen je predsa len efektnejší.

instastories

Niekedy potrebujete ukázať postup či proces priamo z vášho telefónu. Riešením je nahrávanie obrazovky. Iphoňákov potešíme, screen recorder je vstavaný priamo v telefóne. Vysuňte spodnú lištu. Ak na nej nenájdete krúžok ako na fotke, pridajte ho tam cez nastavenia -> ovládacie centrum -> prispôsobiť ovládacie prvky -> pridajte záznam obrazovky. Androiďáci tiež nemusia smútiť, len si musia nainštalovať ďalšiu aplikáciu. V Google Play obchode ich nájdete niekoľko, najlepšou z nich je asi AZ Screen Recorder.

nahravanie obrazovky

 

Dozvedeli ste sa nové triky, o ktorých ste doteraz nevedeli? Ak áno, sme radi. Samozrejme, je ich oveľa viac a pribúdajú každou aktualizáciou Instagramu. Ak však viete o nejakej vychytávke, o ktorej by mali byť určite informovaní aj ostatní, neváhajte sa o ňu podeliť v komentári na našom Facebooku.

 

Mohlo by vás zaujímať: