V nedávnom článku sme sa bližšie pozreli na marketingové trendy, ktoré budú dominovať onlinu v roku 2019. V tomto článku sme si zobrali na mušku grafický dizajn a vybrali sme desať trendov, ktoré pravdepodobne ovládnu dizajn v najbližšom čase.

Bold Colors

Už v roku 2018 prišli do popredia žiarivejšie a pútavejšie farby a v tomto roku bude ich trend len narastať. Buďte odvážni vo farebných kombináciách a vytvárajte pútavé kompozície. Aj Pantone farba pre tento rok je žiarivá Coral farba.

grafický dizajn

grafický dizajn

pantone farba roka

Ilustrácia na mieru

Do popredia sa v roku 2019 dostávajú ilustrácie na mieru. Dobrá ilustrácia na mieru môže konvertovať na webe 7-krát lepšie ako obyčajná fotografia z fotobanky.

grafický dizajn

obalový dizajn

Asymetria

Vyhnite sa tradičnej rovnováhe a vyskúšajte asymetriu. Vytvoríte tým jedinečný výsledok a práve touto netradičnosťou vystúpite z radu.

grafický dizajn

grafický dizajn

grafický dizajn

Animácie

Najkonzumovanejší obsah na internete je video, preto na svete pribúda čoraz viac animácií. Animácie vedia podporiť už existujúci brand, pričom mikroanimácie nám dávajú väčší zážitok napríklad v používateľských rozhraniach. Kombinácia takýchto animácií zvyšuje konverziu a popularitu značky.

animacie

Eclectic

Náročný štýl, ktorý pri správnom uchopení prinesie unikátnu identitu pre váš projekt. Skúste nakombinovať rôzne dizajnové štýly do jedného a vytvoriť zaujímavú fúziu.

grafický dizajn

grafický dizajn

grafický dizajn

Gradienty

Gradienty zažili comeback v rokoch 2017 i 2018 a atraktívne budú aj v roku 2019.

gradienty

gradienty

Typografia

Typografia bude väčšia a hrubšia, ideálne v kombinácii s minimalizmom. Veľké značky preferujú svoje vlastné písmo na mieru. Tento rok je veľký apel aj na variabilné fonty, ktoré sú určite jedným z trendov, ktoré budeme najviac potrebovať v roku 2019. Môžeme predpokladať, že s nami zostanú veľmi dlho.

grafický dizajn

typografia

3D

Kombinácia realistických fotiek s 3D objektmi nám otvára dvere s bláznivejšími dizajnmi a nepozná hranice.

grafický dizajn

grafický dizajn

grafický dizajn

Izometria

Tak ako gradienty tento rok nás neopustí ani izometrický dizajn.

grafický dizajn

grafický dizajn

grafický dizajn

Fotografie

Éra fotobankových obrázkov je už takmer preč. Dizajnéri hľadajú prirodzenejšie a netypické fotografie. Čo sa týka fotiek, farieb nie je nikdy dosť, a preto sa bude využívať aj viac duotónových fotiek, ktoré tu už s nami nejaký mesiac sú, avšak nasledujúci rok ich budeme vídať ešte viac.

grafický dizajn

grafický dizajn

grafický dizajn

Veríme, že sme vás inšpirovali a nakopli tým správnym vizuálnym smerom. Rozlúčil by som sa s vami citátom:

„Pokiaľ neviete prísť na riešenie, je to zrejme preto, lebo hráte podľa pravidiel.“

Preto popustite uzdu fantázii a neobmedzujte sa pravidlami. Možno aj práve vy udáte nový dizajnový trend pre ďalší rok.

Zdroj obrázkov: www.behance.net